Оптоволокно для FPV дрона: навіщо потрібне та як купити

First Person View або FPV-дрон – це безпілотник інноваційної конструкції. За допомогою камери він демонструє відео на екрані, шолом чи окуляри оператора. Людина отримує відчуття присутності всередині коптера та може більш точно керувати ним та виконувати різноманітні завдання. Дрони, що об'єднані до оптоволоконного кабелю, не використовують радіосигнали. Вони об'єднані до станції на землі. Тому їх неможливо виявити за допомогою спеціальних детекторів, а сигнал не може заглушити РЕБ.

Дрони на оптоволокні — Історія, Технології та Методи Протидії - Tayfun

Визначення оптоволокна у FPV 

Оптоволоконна технологія значно розширює можливості операторів. Світлові сигнали проходять по тонким пластиковим чи скляним волокнам та передають інформацію між станцією на землі та квадрокоптером. Таким чином кабель відкриває надійний, швидкий і стійкий канал зв'язку між пілотом і безпілотником. Це дуже важливо для отримання якісних даних у режимі реального часу. Серед переваг цієї технології виділяються найголовніші:

  • велика пропускна здатність дає змогу з мінімальною затримкою передавати велику кількість інформації;

  • оптоволокно не дуже чутливе до електромагнітних шумів та забезпечує більшу стабільність зв'язку;

  • великій кількості не впливають на якість сигналу;

  • перехопити дані, що передаються по оптоволоконному кабелю, набагато складніше, ніж радіосигнал.

Завдяки таким перевагам FPV-дрони із оптоволоконним застосуванням там, де в кінцевому підсумку потрібна широка точність керування та якість передачі даних. Вони потрібні на різноманітних змаганнях та гонках, у кінематографії, у будівництві, для розваг та у силових структурах. Недоліків у оптоволокна небагато – воно обмежує дальність польотів дрона довгою кабелю та коштує дорожче системи, залежних від радіосигналів.

Як обрати оптоволокно для дрона

Щоб кабель повністю відповідав потребам, його потрібно правильно вибрати. Для цього враховують:

  • тип волокна – одномодовий SMF для великих відстаней та професійного застосування або мультимодовий MMF для малих відстаней;

  • весь кабель повинен бути міцною та стійкою до пошкодження та зношування;

  • довжина оптоволокна залежить від необхідного радіуса роботи дрона, його ваги, умов роботи та потужності світлового сигналу – занадто довгий кабель вразливий до погоди та не потрібен для важких коптерів, що летять недалеко;

  • оптоволоконний кабель повинен бути сумісним із наявним модулем для підключення, до якого входить приймач світлових імпульсів, пристрій декодування та монітор;

  • краще вибрати продукцію відомих брендів із гарною репутацією та позитивними відгуками – такі виробники гарантують гідну якість своїх виробів.

Купити оптоволоконний кабель для квадрокоптерів можна в спеціалізованих магазинах, на онлайн-сервісах або у виробника. Перед покупкою варто вивчити характеристики, а також уточнити наявність гарантії та її умови.

Основною успішністю місії безпілотників є якісне оптоволокно. Тому його правильна покупка – це гарна інвестиція у стабільність, безпеку та якість сигналу. Сучасний ринок пропонує багато варіантів оптоволокна різної довжини, продуктивності та вартості для любительських або професійних систем.

Джерело:  https://angar7.com/optovolokno